ورزش برای همه
ورزش برای همه

لیگ جزیره – نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

لیگ جزیره – نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

لیگ جزیره    Premier League 

همه میدانند که محبوب ترین لیگ در دنیا با حق پخش نجومی بازیها ، لیگ انگلیس است و بالاترین دستمزد ها را با حضور بیشترین بازیکن خارجی،در لیگ جزیره شاهد هستیم.

قهرمانی در انگلیس مانند لیگ کشورمان بسیار دشوار است و هیچ گاه پیش از شروع مسابقات نمیتوان گفت که کدام تیم قهرمان میشود و حتی پیش بینی نتایج بازی ها هم بسیار دشوار است.

اگر نگاهی به بوندسلیگا کنیم هر ده سال یک بار تیمی به جز بایرن قهرمان میشود و در لالیگا هم هر ده سال یک بار تیمی به جز رئال و بارسا و این شرایط به تازگی در ایتالیا هم به وجود آمده است و یوونتوس تک قهرمان شش سال اخیر سری آ بوده است.

اما در لیگ جزیره شرایط بسیار متفاوت است و لیورپولی که پنج قهرمانی چمپیونز لیگ و سه قهرمانی جام یوفا را در کارنامه دارد،بیست و هفت سال است که حسرت قهرمانی در لیگ را دارد!

این لیگ بی رحم،بدترین دشمنی خود را با ونگر نگون بخت دارد که آخرین قهرمانی اش به سیزده سال پیش بر میگردد.با رفتن فرگوسن افسانه ای این داستان برای منچستر هم پیش آمده و تقریبا قهرمانی برای هواداران شیاطین سرخ هم تبدیل به رویا شده است و آنها ول کن پنجم جدول نیستند!

در این میان چلسی با وجود تازه اوج گرفتن در قرن جدید عملکرد مناسبی از خود به جای گذاشته است و با مورینیو و اخیرا کونته،توانسته قهرمانی در لیگ را چند سال یک بار تجریه کند.منچستر سیتی هم با مالک عرب خود و هزینه های هنگفت در سالهای گذشته همیشه مدعی بوده است و با مانچینی توانست رویای قهرمانی را به حقیقت تبدیل کند.

اگر بخواهیم از تیم های اسم و رسم دار انگلیس بگذریم،باز هم نام های بزرگی هستند که همیشه دردسر های بسیاری را برای بزرگان جزیره ایجاد کرده اتد.یکی از آن تیم ها تاتنهام دوست داشتنی است که در دو فصل گذشته نایب قهرمان شد و همیشه در میان تیم های بالای جدول جا خوش کرده است.

یکی دیگر از این تیم ها،روباه های شگفتی آفرین یعنی لستر سیتی قهرمان است که با رانیری تبدیل به افسانه ای شد و خاطره ای از قهرمانی اش به جا ماند که فقط باید برای فرزندانمان بازگو کنیم!چون دیگر تکرار نمیشود.اورتون و وستهام و کریستال پالاس غول کش هم که در میانه ها دست و پا میزنند و زورشان به جایی نمیرسد.

اگر کمی باهوش باشیم درمیابیم که وجود چنین شرایطی و چنین آمادگی بالایی به یک عامل بزرگ برمیگردد و آن عامل چیزی نیست جز حضور بزرگترین مربی های جهان در این لیگ.زمانی که مورینیو و کلوپ و کونته و گواردیولا و پوچتینو و ونگر و رانیری و … این لیگ را با همه دشواری هایش انتخاب میکنند،باید هم تبدیل به دریایی طوفانی شود و باید هم برای قهرمانی اش سخت دست و پا زد.

اما با این شرح حال امسال را چگونه میتوان ارزیابی کرد؟امسال مورینیو تیمی را روانه بازی ها میکند که به جز قهرمانی اندیشه ای در سر ندارد و ونگر هم پس از تمدید قرارداش میخواهد پس از سالها پاسخ محبت آمیزی به هواداران بدهد و دست از سر جام حذفی بردارد و قهرمان لیگ شود.

از چلسی هم که مدافع عنوان قهرمانی است چیزی جز قهرمانی انتظار نمیرود و با شناختی که از کونته داریم سخت به دنبال قهرمانی است.کلوپ هم پس از دو سال با توجه به محبوبیت و شخصیت کاریزماتیکی که دارد باید و باید لک لک ها را قهرمان کند.

گواردیولا و پوچتینو هم با آن سبک زیبایی که تیم هایشان بازی میکنند،هدفشان فقط قهرمانی است.پس بسیار ساده بگویم آیا کسی جرأت دارد بگوید این فصل چه کسی قهرمان لیگ جزیره میشود؟نه نه هرگز.هرگز نمیشود گفت که در این دریای طوفانی کشتی چه کسی به جزیره میرسد و چه کسانی غرق شده و خوراک موبیدیک میشوند.شاید باز هم شگفتی به وجود آید و مانند لستر این بار اورتون قهرمان شود!

لیگ جزیره ،نگاهی به لیگ جزیره ،پیش از آغاز مسابقات ،شرایط لیگ جزیره بسیار متفاوت است ،حضور بزرگترین مربی های جهان در لیگ جزیره ،

تهیه و تنظیم: سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

پرسپولیس جهانی میشود

علی کریمی و مربیگریه نفت تهران

استقلال تیم هجومی و رویایی – نگاهیبه استقلال،پیش از شروع لیگ

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷- سه میزبانی خاطرانگیز

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

 

اختصاصی/sportforall

 

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید