ورزش برای همه
ورزش برای همه

صعود ایران به جام جهانی 2018 – یوزپلنگ ها برای هنرنمایی می روند

صعود ایران به جام جهانی 2018 – یوزپلنگ ها برای هنرنمایی می روند

صعود ایران به جام جهانی2018

قصه های ما در راهیابی به جام های جهانی همیشه و همیشه خاطرانگیز و پر هیجان بوده است.برای اولین بار با گل غفور جهانی به جام جهانی 1978 آرژانتین صعود کردیم،این در حالی بود که تنها یک تیم از آسیا به جام جهانی راه پیدا میکرد.

دومین صعود ما به جام جهانی 1998 فرانسه،همراه شد با زیبا ترین صعود ما که همان داستان معروف ملبورن و گل خداداد بود.سومین راهیابی ایران به جام جهانی کمی بی دردسر تر از گذشته بود و با گل محمد نصرتی به 2006 آلمان رفتیم.

اما پس از هشمت مهاجرانی، ایویچ و برانکو این بار بزرگ مردی از پرتقال آمد!کسی که قبلا با آفریقا و پرتقال تجربه صعود به جام جهانی را داشت.دستیار دوست داشتنیه فرگوسن و مربی رئال مادرید و تیم ملی پرتقال!!!کمی باورش برایمان دشوار بود ولی کیروش به ایران آمد تا به جام جهانی 2014 برزیل برویم.

با دشواری های بسیار و بازی های خاطرانگیز،چهارمین صعود ما همانند ملبورن استرالیاشد.این بار در اولسان کره جنوبی و با گل قوچان نژاد به برزیل رفتیم و مشت های گره کرده کیروش هم به خاطره ها پیوست.پس از جام جهانی و بازی زیبا و از یاد نرفتنی برابر آرژانتین،کیروش برای ما محبوب تر شد و همه همانند یک اسطوره او را دوست داشتند و محبوبیتی بی نظیر پیدا کرد.

از سه سال پیش تیم ما کم کم جوان شد و با رفتن بازیکن هایی چون نکونام،آندو،خسرو حیدری و امیرحسین صادقی و …تیمی دگرگون شده را دیدیم و کیروش این کار را به خوبی انجام داد.اعتماد کیروش به جوان هایی چون میلاد محمدی،پورعلی گنجی،عزت الهی،آزمون،ترابی،طارمی،بیرانوند و… باعث شد تیمی دونده تر و منسجم تر را داشته باشیم و درحالیکه دو بازی به پایان دور مقدماتی مانده است،به راحتی صعود خود را قطعی کنیم.

ساختار دفاعی و نظم خاص تیم ملی و نیمکت قوی و بازی گرفتن به موقع از همه بازیکن ها ذره ای از هنرنمایی کیروش در تیم ملی بود.تیم کیروش در هشت بازی تبدیل به تنها تیمی در جهان شد که بدون گل خورده به جام جهانی راه پیدا کرد!حتی جالب تر اینکه تنها یک ضربه به چهارچوب دروازه تیم ملی زده شده است!!!عجیب ولی واقعی.

به این ترتیب بود که کیروش با گل های آزمون و طارمی تیم ملی را به راحتی به جام جهانی 2018 روسیه برد و همه ما باید ممنون تک تک بازیکن ها و کادر فنی و فدراسیون باشیم چون اینبار عذاب نکشیدیم و بدون اما و اگر صعود کردیم.تبریک به همه مردم و تبریک به همه کسانی که در این راه زحمت کشیدند و تبریکی ویژه به آقای مایلی کهن که بسیار نقش پررنگی در این راهیابی به جام جهانی داشت!!!

سلام روسیه،سلام جام جهانی،آماده باش که یوزپلنگ ها برای هنرنمایی می آیند و شما مردم ایران هم آماده باشید چون این جام جهانی متفاوت خواهد بود و این تیم تاریخ ساز خواهد شد.

جام جهانی 2018 ، صعود ایران به جام جهانی 2018 ، یوزپلنگ ها برای هنرنمایی به جام جهانی 2018 می روند،عجیب ولی واقعی، ساختار دفاعی و نظم خاص تیم ملی و.....

جام جهانی 2018 ، صعود ایران به جام جهانی 2018 ، یوزپلنگ ها برای هنرنمایی به جام جهانی 2018 می روند،عجیب ولی واقعی، ساختار دفاعی و نظم خاص تیم ملی و.....

تهیه و تنظیم: سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷- سه میزبانی خاطرانگیز

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

اختصاصی/sportforall.ir

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید