ورزش برای همه
ورزش برای همه

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

پس از سوت پایان فینال جام حذفی آلمان و قهرمان شدن دورتموند با مربیه جوان و جسورشان،غم انگیز ترین خبر برای عاشقان فوتبال برکناریه توخل بود.

بعد از حواشی که یک سال بین توخل و مدیران باشگاه بود سرانجام جانشین کلوپ رفتنی شد. شاید مانند کلوپ به فینال لیگ قهرمانان نرفت و فاتح بوندسلیگا نشد و شاید میان بازیکن ها و روی سکوها،جذابیتی ویژه نداشت ولی با تیمی به مراتب بدون ستاره نسبت به تیم کلوپ و نسبت به بایرن همیشه قهرمان،توخل بد نتیجه نگرفت!

خوب یا بد توخل هم به خاطرات دوست داشتنیه زنبور ها پیوست.اما از آن سو از کشور گل ها و از دیار یوهان کرایوف،مربی با آژاکس غوغا به پا کرد و نامش در دنیای فوتبال روی زبان ها افتاد.پیتر بوش 53 ساله هلندی کسی که امسال با آژاکس در لیگ دوم شد و در لیگ اروپا تا فینال آمد و به تجربه و نام بزرگ مورینیو باخت ولی چیزی از ارزش های تیم جوان بوش کم نشد.

تیمی که پرس را از زمین حریف آغاز میکرد و در بیشتر نود دقیقه صاحب توپ بود و با وینگرهای کناری در زمین جادو میکرد و از عمق هر تیمی را فلج.کسانی که امسال بازی های آژاکس جوان را با میانگین سنی 23 دیده باشند میدانند که بوش چه مربی است و چه جوانگرایی کرده است.

جوانگرایی که حتما به درد دورتموند ستاره فروش میخورد.اگر بوش بتواند به خط دفاعی دورتمند انسجام مناسبی بدهد و در حمله مانند آژاکس پارسال بی رحم باشد،یقین بدارید که پیر های بایرن،بوندسلیگای امسال را از دست میدهند.

اما با لایپزیک و هوفنهایم تازه مدعی و بایرن همیشه قهرمان و البته وردربرمن جذاب الکس نوری،قطعا امسال برای بوش به سخت ترین دوران مربیگری اش تبدیل میشود و عیار واقعی اش به دست می آید.

ولی چیزی که فوتبال دوستان باید از آن خوشحال باشند یک دورتموند دوست داشتنی و سراپا حمله است که با شروع فصل جدید،من این قول را به هواداران تیم دورتمند میدهم که زیبایی و جذابیت را در تیم خود به وضوح میبینند و از سوی دیگر این میتواند هشداری برای آنجلوتی باشد.پس به امید اینکه زنبور ها دوباره عسل بدهند و دورتمند همان تیم زهر دار گذشته بشود.

دورتموند- چشم نواز با پیتربوش-جوانگرایی در دورتموند-دورتموند دوست داشتنی و سراپا حمله- قطعا امسال برای بوش به سخت ترین دوران مربیگری اش تبدیل میشود و.......

تهیه و تنظیم:سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

اختصاصی/sportforall.ir

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید