ورزش برای همه
ورزش برای همه

عادل فردوسی پور جزئی جدا نشدنی از زندگی ما – چند خطی برای او

عادل فردوسی پور جزئی جدا نشدنی از زندگی ما – چند خطی برای او

چند خطی برای عادل فردوسی پور

همه ما عادل فردوسی پور را دوست داریم و نزدیک به بیست سال است که با برنامه اش زندگی میکنیم و نود جزئی جدا نشدنی از زندگی ما شده است و هر دوشنبه در انتظار دیدن برنامه ای جذاب و متفاوت هستیم تا به زیبایی باهم فوتبال هفته به هفته ایران را ورق بزنیم.

برنامه نود با عادل فردوسی پور مانند یک برند بزرگ و یک غول بی رقیب شده است که حرف هایش تاثیر بسیاری در افکار مردم میگذارد و به نوعی میتوان گفت خوراک مناسبی برای مغز هشتاد میلیون ایرانی است!

اما در این سالها عادل فردوسی پور میوه مناسبی از این برنامه به مردم داده است؟کم کم برسی میکنیم تا ببینیم عادل کجای فوتبال قرار دارد.
در روزهای بی طراوت مردم ایران،فوتبال میتواند تنها بهانه ای برای سرگرمی و شادی ما باشد و تنور این فوتبال توسط عادل هر روز داغ میشود و مردم هر روز سرگرم تر و آدم را یاد حرف آقای دادکان می اندازد که میگفت فوتبال را پخش میکنند تا مردم نفهمند نان هزار تومان است!

دکانی کهعادل فردوسی پور باز کرده است مواد غذایی خوبی دارد و مردم از او خرید روزمره خود را انجام میدهند ولی هر جا که به سودش نبود جنس های بنجل و تاریخ گذشته را به خورد ما میدهد!

هیچوقت داستان انتقال تیم نفت از تهران به اراک را از یاد نمیبریم و همیشه سپاسگزار تاثیر خوب و به جای برنامه نود در انجام نشدن این انتقال هستیم.کاری به داستان ها و شایعه ها درباره درآمد میلیاردی عادل نداریم و با در نظر گرفتن چنین درآمدی باز هم نمیتوان از او خرده ای گرفت چون نان هنرش را میخورد.

اما از چیزهایی که به چشم دیده ایم و در این چند وقت برای سکوت کردن عادل حرص خورده ایم نمیتوان به سادگی گذشت و باید به عادل حمله کرد.

نزدیک به دو سال پیش بود که فدراسیون فوتبال برای حق پخش تلویزیونی به صورت جدی اقدام کرد و دوربین ها را از استادیوم بیرون کرد تا حق قانونی خودش را از صدا و سیما بگیرد.

کدام صدا و سیما؟همانی که عادل هر هفته برنامه اش در آن پخش میشود و درآمد میلیاردی دارد.

در این کش مکش ها و در این هیاهوی رسانه ای،عادلی که از سبیل پرویز مظلومی گرفته تا پیوند ناف منصوریان از چشمش پنهان نمیماند،چگونه داستان حق پخش بازی ها را فراموش کرد و سکوت کرد؟

مگر غیر از این است که برای برکناری یا عدم برکناری هر مربی نظرسنجی گذاشته است،پس چرا برای حق پخش نظر سنجی نگذاشت؟دلیلش این بود که اگر چنین کاری میکرد درآمد میلیاردی اش تمام میشد و باید با صدا و سیما رو به رو میشد.

آیا ایستادن رو به روی صدا و سیما سخت تر است یا ایستادن مقابل مردم؟

به چه حقی رو به روی مردمی ایستادی که هر هفته برایت پیامک میزنند و تا بامداد خیره به جادوی برنامه ات میشوند و صدای خنده های بی غم تو را گوش میدهند؟

کاش همین یک بار بود و کاش پرونده ات همان دو سال پیش بسته میشد.

چیزی که به تازگی داغ دل ما را تازه کرد داستان مسعود شجاعی بود.کاپیتان تیم ملی کشورمان پس از بازی برابر تیم اسرائیلی به تیم ملی دعوت نشد و باز هم هیاهوی رسانه ای و اعتراض بزرگان فوتبال چون مهدی مهدوی کیا و ممنوع التصویر شدن مایلی کهن را به همراه داشت و اما باز هم دریغ از یک کلمه حمایت از عادل!چرا حمایت نکردی عادل خان؟

ترسیدی صندلیت را از دست بدهی و درآمد میلیاردی ات از دست برود؟ برای بازگو کردن سکوت های بی معنی عادل فردوسی پور داستان دراز است و زبان کوتاه…

 

عادل فردوسی پور ، عادل فردوسی پور جزئی جدا نشدنی از زندگی ما، عادل فردوسی پور یک برند بزرگ و یک غول بی رقیب،دکانی که عادل فردوسی پور باز کرده است و......

عادل فردوسی پور

 

 

تهیه و تنظیم: سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

نیمار در پاریس ، چرا نیمار راهی مادرید نشد

لیگ جزیره – نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

پرسپولیس جهانی میشود

علی کریمی و مربیگریه نفت تهران

استقلال تیم هجومی و رویایی – نگاهیبه استقلال،پیش از شروع لیگ

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷- سه میزبانی خاطرانگیز

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

اختصاصی/sportforall

 

 

 

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

2 دیدگاه

 1. علی اکبری

  سایتتون عالیه به سایت ما هم سر بزنید.

  • احسان صابری

   ممنون نظر لطف شماست و باعث دلگرمی ما
   بله حتما

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید