ورزش برای همه
ورزش برای همه

جان تازه منچستر با مورینیو

جان تازه منچستر با مورینیو

جان تازه منچستر با مورینیو

بعد از رفتن سرالکس فرگوسن درخشش تیم منچستریونایتد به سمت تاریکی رفت ,دیگر آن ها مدعی لیگ نبودند و جای خالی این تیم محبوب, در لیگ قهرمانان اروپا خالی بود .

هر هفته و هر بازی هواداران منتظر بازی های درخشان این تیم بودند, ولی انگار قرار نیست که دیگر آسمان یونایتد بدرخشد .

بعد از رفتن دیوید مویس و حضور موقتی رایان گیگز با آمدن فن خال هلندی امیدهای شیاطین سرخ زنده شد, جوانانی چون لینگارد و رشفورد و خرید هایی چون ماتا و ومارسیال, هم نتوانستند انتظارات را بر آورده کنند, تا این که شایعات آمدن آقای خاص تبدیل به واقعیت شد.
اکنون رشفورد و لینگارد پخته تر شده و آمدن زلاتان و میختاریان و البته پوگبا روزنه امید را به اردوی تیم محبوب آورده,مورینیو توانست در اولین سال حضورش جام اتحادیه و لیگ اروپا را فتح کند و بعد از سال ها جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب کند.

مورینیو در اولین سال حضور خود توانست فعل خواستن را در تیم زخمی و مریض منچستر صرف کند و آرامش را باز گرداند و شخصیت تیم منچستر را دوباره نمایان کند.

حالا این تیم دوباره جان گرفته و با تقویت تیم و خرید لوکاکو و ماتیچ توانست قسمتی از ضعف ها را تقویت کند و نتیجه اش این است که , الان در رده دوم جدول لیگ جزیره قرار بگیرد و نیم نگاهی هم به قهرمانی داشته باشد و همه را دوباره یاد منچستر یونایتد قدرتمند بیاندازد.
اکنون تیم آقای خاص با سبک به اصطلاح اتوبوسی به سختی گل میخورد.

منچستر یونایتد احیا شده ،مورینیودر جمع شیاطین سرخ باقی بماند، منچستر یونایتد احیا شده حرف هایی برای گفتن خواهد داشت باید ماند ودید، آقای خاص با انگیزه تر.

البته خیلی از کارشناسان مدافعان میانی شیاطین سرخ را در حد این تیم نمیدانند, ولی با همین ابزارها مورینیو باز هم میتواند خوب دفاع کند چون ,هافبک های دفاعی خوبی دراختیار دارد , مانند: ماتیچ,آندرهررا,مایکل کریک,پل پوگبا .

در فاز تهاجمی هم بازیکنانی نظیر: رشفورد,لوکاکو,مارسیال,ماتا,لینگارد و حالا زلاتان هم از بند مصدمیت رها شده و می تواند کمک کند ,البته نفوذهای کاپیتان والنسیا را نباید نادیده گرفت.

در پشت این مدافعان و هافبک ها و مهاجمان ,حضور دروازه بانی چون دخیا باعث افزایش قدرت شیاطین سرخ شده است.
مطمئنن اگر مورینیو در جمع شیاطین سرخ باقی بماند به اهداف بزرگتری دست خواهد یافت و قدرت تیم را افزایش خواهد داد.

او توانسته در یک سال و نیم حضور خود باز هم نام تیم منچستر را بیش از پیش برسر زبان ها بیاندازد.
حالا منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا نیز حرف هایی برای گفتن خواهد داشت, باید منتظر ماند و دید چگونه پیش خواهند رفت.
ولی آقای خاص به این مقدار قانع نخواهد شد و تیم مدنظر خود را خواهد ساخت ,او باز هم به گواردیولا باخت و اختلاف با صدر بیشتر شد, حالا آقای خاص با انگیزه تر خواهد شد و تا جبران این شکست دست نخواهد کشید حال میخواهد این جبران در بازی برگشت باشد یا در فصل بعد باید منتظر ماند و تماشا کرد.

تهیه و تنظیم:حسن عزیزی

ازهمین نویسنده بخوانید:

ناهنجاری های ناحیه سر و گردن

اختصاصی/sportforall

درباره

کارشناسی تربیت دبیر علوم ورزشی مربی فوتبال


ارتباط با ( حسن عزیزی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید