ورزش برای همه
ورزش برای همه

نیمار در پاریس ، چرا نیمار راهی مادرید نشد

نیمار در پاریس ، چرا نیمار راهی مادرید نشد

نیمار در پاریس

پس از ماه ها گمانه زنی و شایعه های گوناگون بالاخره پسر لاغر اندام برزیلی به پاریس پیوست.زمانی که که رونالدینیو در مستطیل سبز جادو میکرد و حتی هواداران تیم رقیب را مجبور به دست زدن میکرد،نیمار ده ساله بود!

اما اکنون تنها کسی که با توپ رقص میکند و توانایی دریبل پنج الی شش نفر را دارد نیمار است.اگر نگاهی به این انتقال هیجان انگیز بی اندازیم جوانی را میبینیم که به بارسا آمد و همه جام های ممکن را برد و به گونه ای میتواند گفت که در سن 22 سالگی از افتخارات تیمی اشباع شد.

از آن سو اما برای یک برزیلی بسیار دشوار است زیر سایه یک نابغه آرژانتینی باشد.نیمار دوست دارد همه زیر سایه او باشند و دوست دارد در تیمی بازی کند که مانند رونالدو و مسی پنالتی زن اول تیمش باشد و مانند آنها وقتی پشت ضربه ایستگاهی رفت جز خودش بازیکن دیگری جرأت نکند پشت توپ قرار بگیرد.

نیمار نگاهی به آینده خودش در بارسا کرد و دید تا زمانی که سوارز تشنه و مسی نابغه در کنارش باشند خبری از کفش طلا نیست و آقای گلی بین رونالدو و مسی و سوارز است.

از طرفی دیگر قهرمانی بارسلونا در همه جام ها تاثیری در بردن توپ طلا برای نیمار ندارد و توپ طلا به مسی میرسد.پس تنها راه برای بردن توپ طلا را جدایی از تیم بارسلونا دانست.

اما چرا با وجود علاقه شدید پرز،نیمار راهی مادرید نشد؟پاسخی بسیار ساده اینکه داستان تک ستاره بودن مسی این بار با رونالدو برایش تکرار میشد و باز هم نیمار نفر دوم میشد.

نیمار عاشق اول بودن و عاشق بردن توپ طلا است و این خواسته برای او زیاده خواهی نیست چون او توانایی اش را دارد و تجسم کردن توپ طلا در دستان نیمار بسیار واقعی تر به نظر میرسد تا در دستان سوارز با آن دندانهایش!

اما چرا پی اس جی؟باز هم پاسخ روشن است و با وجود بسته شدن پرونده لالیگا تنها لیگ معتبر برای نیمار انگلیس بود که با وجود فشردگی و دشوار بودن این لیگ حتی برای جسور هایی چون زلاتان و رونالدو،مجسمه ای ظریف چون نیمار در لیگ برتر با تاکتیک های مورینیو و پپ و شکسته میشد و راهی جز خط کشیدن بر روی لیگ برتر را نداشت.

از طرفی دیگر در لیگ آلمان هم تنها بایرن شخصیت قهرمانی را دارد که این تیم هم به لطف سیاستمدار بودن مدیرهایش پول مفت نفت و کله خراب عرب ها را ندارد تا 220 میلیون یورو به بارسا بدهد.

گزینه دیگر پیش رو لیگ ایتالیا بود.اگر نگاهی به سری آ کنیم،شرایطی مشابه با لیگ جزیره را میبینیم که با وجود تک قهرمان بودن یووه در چند سال اخیر و افت شدید میلانی ها و شانس کم قهرمانی آنها در اروپا میتوان گفت جذابیت کمی برای نیمار دارد و سری آ برای بلند پروازی های نیمار مناسب نیست.

پس تنها گزینه ای که هم پول خوب میدهد و هم راه را برای توپ طلا هموار میکند و هم از گلزنی های خون آشامی چون سوارز راحت میشود،پی اس جی است. شاید نیمار برای هویت فوتبال برزیل میجنگد و شاید میخواهد که به دنیا ثابت کند که یک برزیلی میتواند به سلطه مسی و رونالدو پایان دهد.

هزار و یک اما اگر و هزار و یک اتفاق نا معلوم که تنها در آینده ای نزدیک مشخص میشود و آیاهایی بسیار که درباره  او گفته میشود.

آیا نیمار سه گانه میبرد؟آیا نیمار با کاوانی به مشکل میخورد؟آیا 2018 توپ طلا برای نیمار است؟

آیا با وجود ضریب پایین لیگ فرانسه برای آقای گلی نیمار باید برای همیشه کفش طلا را فراموش کند؟این ها همه تا زمانی که جادوی نیمار آغاز نشود بی پاسخ است و زمانی که استارت رقص با توپ را زد باید گفت،اگه میتونی منو بگیر!

با همه این ها اگر بخواهیم منطقی به این انتقال نگاه کنیم حق را باید به نیمار داد و باید به انتظار رسیدن به هدف هایش نشست و جادویش در پاریس را دید.ولی با کمی بدبینی میتوان نیماری را تصور کرد که در ساحلی روی پول هایش خوابیده است و در حال خوردن آب میوه است!

نیمار ، نیمار برای هویت فوتبال برزیل میجنگد، چرا نیمار راهی مادرید نشد، نیمار از افتخارات تیمی اشباع شد، نیمار عاشق اول بودن و عاشق بردن توپ طلا است و......

نیمار – neymar

تهیه و تنظیم: سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

لیگ جزیره – نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

پرسپولیس جهانی میشود

علی کریمی و مربیگریه نفت تهران

استقلال تیم هجومی و رویایی – نگاهیبه استقلال،پیش از شروع لیگ

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷- سه میزبانی خاطرانگیز

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

اختصاصی/sportforall

 

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید