ورزش برای همه
ورزش برای همه

لیگ برتر – نگاهی به لیگ برتر پیش از آغاز مسابقات

لیگ برتر  – نگاهی به لیگ برتر پیش از آغاز مسابقات

لیگ برتر – نگاهی به لیگ برتر پیش از آغاز مسابقات

آغاز لیگ هفدهم

پس از گذشت حدود دوماه از پایان لیگ شانزدهم که به قهرمانی پرسپولیس منجر شد، لیگ هفدهم از امروز آغاز میشود و دوباره هیجان به فوتبال ایران برمیگردد.

اگر بخواهیم نگاهی به این دو ماه بیندازیم،پس از بیست روز استراحت،تمرینات جدی تیم ها از چهل روز پیش آغاز شد و همه تیم ها علاوه بر گذرندان یک دوره بدنسازی وارد کارهای تاکتیکی هم شده اند و میتوان گفت که با انجام اردو های ده روزه در خارج از خانه و انجام بازی های تدارکاتی،کاملا آماده آغاز فصلی نفس گیر هستند و همه تیم ها حتما برای فصل پیش رو برنامه ای دارند و با توجه به آن برنامه بازیکن خریده اند و کادر فنی را جا به جا کرده اند و در ساختار تیم قبلی دگرگونی هایی را به وجود آورده اند.

لیگ شانزده تیمی ما مانند لیگ انگلیس غیر قابل پیش بینی است و هر سال چهره قهرمان تغییر میکند و همیشه با شگفتی هایی در بازی ها مواجه میشویم و میتوان گفت آخرین شگفتی هم به قهرمانی استقلال خوزستان برمیگردد.

اگر شخصا بخواهم تیم ها را به پنج گروه تقسیم کنم و این پنج گروه را ارزیابی کنم،باید در گروه اول دو تیم را مدعی اصلی برای عنوان قهرمانی بدانم و آن دو تیم سرخابی های پایتخت هستند که به راحتی از نحوه یارگیری و جو حاکم بر هر دو تیم میتوان فهمید که بخت های نخست قهرمانی پرسپولیس و استقلال هستند.

اگر بخواهم همینطور جدول را بچینم و با فرض بر یارگیری و شناختی که از تیم ها و مربیان دارم رتبه ها را مشخص کنم،گروه دوم شامل تیم های سپاهان و ذوب آهن و تراکتور میشود که باید برای سومی بجنگند و رتبه های سوم تا پنجم را باید برایشان کنار گذاشت و با توجه به تجربه سپاهان و ساختار مناسب مدیریتی که دارد شانس سومی برای شاگردان کرانچار است.

گروه سوم از تیم ها که بین ششم تا هشتم جای میگیرند،تیم های فولاد و سایپا و پیکان هستند که بدون هیچ بلند پروازی سایپا و فولاد زیر نگاهی به قهرمانی هم دارند!

در گروه چهارم از این شانزده تیم،رتبه های نهم تا سیزدهم جدول هستند که میتوان استقلال خوزستان،پدیده،گسترش،صنعت نفت و سیاه جامگان را در این جایگاه گذاشت.

در گروه پنجم اما سه تیم را میتوان از مدعیان سقوط دانست و آن سه تیم نفت تهران،سپید رود و پارس جنوبی هستند.این سطح نزدیک و این نام های بزرگ برای شما جالب نیست؟برانکو و منصوریان که با پرسپولیس و استقلال بحثشان جداست.

سپاهان با سابقه پنج قهرمانی در کنار ذوب آهن با مربی پنج ستاره ای چون قلعه نوعی و تراکتور با آن هوادارن پرشور و فولاد آماده پورموسوی با بازیکن های جوان آکادمیک و سایپای علی دایی و پیکان هم چو بنز آقای کامپیوتر!

لیگی داریم که هشت تیم شانس قهرمانی دارند و هشت تیم دیگر هم گهگاه یقه ی مدعیان را میگیرند و همین سپید رود تازه لیگ برتری شده ببینید در رشت چه تماشاگری به استادیوم بیاورد و همین نفت نگون بخت که اکنون مانند بچه سر راهی شده است تا دو سال پیش در آسیا غوغا میکرد و مدعی اصلی قهرمانی لیگ بود.

آیا حق این لیگ جذاب که حدودا چهل میلیون بیننده دارد این است؟آیا حق این لیگ و این تیم ها این است که از لباس های فیک استفاده کنند و باشگاه ها طلب بازیکن های ده سال پیش را هم نداده باشند و بیشترین پرونده را در afc داشته باشیم؟

اگر از تقلبی بودن توپ های دربی استار به راحتی بگذریم،با حقیقت محضی به نام زمین خراب چه کنیم؟زمین هایی که ناخواسته تیم ها را به بازی روی هوا وادار میکنند و کیفیت فوتبالمان را به راحتی پایین میاورند.داشتن باشگاه خصوصی هم که تبدیل به جک شده است و مزایده سرخابی ها همه چیز را روشن کرد که چگونه ما را سرکار گذاشته اند.

بله اینجا ایران است با لیگی شانزده تیمی که با هزار و یک گرفتاری و هزار و یک درگیری و هزار و یک باند بازی و دست های پشت پرده،باز هم برایمان جذاب است و باز هم ده ها هزار نفر به استادیوم میرویم و بعد از هر بازی در فضای مجازی کری خوانی میکنیم و در مترو و اتوبوس درباره بازی ها نظر میدهیم و هر کداممان محصص و حاج رضایی میشویم!

ما با این لیگ زندگی میکنیم و با برد و باخت های تیم محبوبمان شاد و اندوهگین میشویم.پس آماده آغاز داغ ترین و هیجان انگیز ترین برنامه ورزشی تفریحی میشویم و با هم به استقبال لیگ خلیج فارس که مانند لیگ جزیره جذاب است میرویم.

در ضمن نوشتن این مطلب صرفا جهت آشنایی با تیم ها و برنامه هایشان بود و این تحلیل شخصی یقیناً به حقیقت محض نمیپیوندد و میتوان گفت هیچ کس نمیتواند فوتبال را پیش بینی کند و صد در صد هیچ کس نمیتواند لیگ را پیش گویی کند و من هم هشت پای آلمانی نیستم!

لیگ برتر، نگاهی به لیگ برتر پیش از آغاز مسابقات ، ارزیابی لیگ برتر، لیگ امسال با هشت مدعی قهرمانی ، لیگ جذاب که حدودا چهل میلیون بیننده دارد و ......

لیگ برتر

تهیه و تنظیم: سید بهمن صفوی

از همین نویسنده بخوانید:

لیگ جزیره – نگاهی به لیگ جزیره پیش از آغاز مسابقات

پرسپولیس جهانی میشود

علی کریمی و مربیگریه نفت تهران

استقلال تیم هجومی و رویایی – نگاهیبه استقلال،پیش از شروع لیگ

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷- سه میزبانی خاطرانگیز

دورتموند-چشم نواز با پیتر بوش

کریستین رونالدو-اژدهای آدم نمای فوتبال- ماشین گلزنی

قهرمانی رئال مادرید ، زیدان و رونالدو بر بام فوتبال اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا ، رئال مادرید – یوونتوس

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ – دوباره والیبال و دوباره هیجان

ارنستو والورده و بارسلونایی جدید

پرسپولیس لخویا -آیا پرسپولیس آبروی فوتبال ایران را امشب میخرد؟؟؟

استقلال و العین جنگ روانی فراتر از جنگ فنی

اختصاصی/sportforall

 

درباره

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی- بازیکن سابق تیم استیل آذین تهران-مربی فوتبال


ارتباط با ( سید بهمن صفوی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید