ورزش برای همه
ورزش برای همه

پاورپوینت روانشناسی ورزشی – بازخورد – تقویت – انگیزش درونی

پاورپوینت روانشناسی  ورزشی – بازخورد – تقویت – انگیزش درونی

پاورپوینت روانشناسی ورزشی – (بازخورد، تقویت، و انگیزش درونی)

انگيزش درونی به طور خودانگيخته از نيازهای روان شناختی، كنجكاوی، و تلاشهای فطری برای رشد، حاصل میشود. وقتي افراد به صورت درونی با انگيزه می شوند، به خاطر علاقه، احساس چالشی كه فعاليت خاصی ايجاد مي كند، و ” به خاطر لذتي كه از آن می برند” رفتار می كنند. اين رفتار به صورت خودانگيخته، نه به دليل وسيله ای( بيرونی )، روی مي دهد. در عمل، انگيزش درونی، برای دنبال كردن تمايلات و به خرج دادن تلاش لازم برای پرورش دادن مهارتها و تواناييها، انگيزش فطری را تامين مي كند.وقتي افراد به كارهايی مشغول مي شوند و احساس شايستگی و خودمختاری

می كنند، با گفتن ” اين كار جالب است ” ” اين كار تفريح است ” يا ” من از انجام دان آن لذت ‌مي‌برم”  انگيزش دروني خود را ابراز مي‌كنند.

انگيزش دروني انگيزشي طبيعي است كه به طور خودانگيخته از نيازهاي افراد به شايستگی و خودمختاری به وجود می آيد. بنابراين، رويدادهای بيرونی نمی توانند در افراد انگيزش درونی به وجود آورند، ولی مي توان از آنها برای كمك كردن به انگيزش درونی ای كه از قبل دارند، استفاده كرد. بنابراين با استفاده سنجيده از از رويدادهای بيرونی مي توان علاوه بر انگيزش بيرونی افراد به انگيزش درونی آنها نيز كمك كرد. تقويت كردن انگيزش درونی، با ارزش است زيرا منافع زيادی را برای فرد به ارمغان می آورد كه استقامت، خلاقيت، درك مفهوم، و سلامت ذهنی از آن جمله هستند.

افرادی که انگیزش درونی دارند:

از درون می­کوشند تا در تلاش­شان برای تبحر در تکلیفی که اجرا می­کنند، شایسته و مستقل باشند.

آنها از رقابت لذت می­برند، فعالیت و هیجان را دوست دارند، بر داشتن خوشی و سرگرمی تمرکز می‏کنند، و می‏خواهند با توانایی­شان بهترین مهارت ها را یادبگیرند.

افرادی که برای عشق به ورزش تمرین می­کنند همانند کسانی هستند که بخاطر افتخار بازی می­کنند، این افراد بطور درونی برانگیخته شده اند.

از مهم ترین فواید بازخورد، انگیزاندن و آموزش دادن است.

بازخورد انگیزشی می کوشد با افزایش اعتماد به نفس، الهام بخشی، تلاش، و صرف انرژی بیشتر، و ایجاد خلق مثبت عملکرد را تسهیل کند.

بکار بردن انگیزه به عنوان تقویت ارزشمند برای اجراکننده است که به نوبه خود، احساسات مثبت و منفی را تحریک می­کند.

سومین کارکرد انگیزشی بازخورد مربوط به ایجاد برنامه های هدف گزینی می‏باشد.

 

برای مطالعه و دریافت کامل فایل به صورت پاورپوینت روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود (PPTX, Unknown)

درباره


ارتباط با ( وحید بقایی) در اینستاگرام

ارسال دیدگاه جدید

توجه داشته باشید پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد . گزینه های ستاره دار الزامی می باشد *

تماس با ما

ایمیل: ehsan.saberi@dr.com

تلفن : 09193432106

ایمیل: v.baghaei1993@gmail.com

تلفن : 09193174357

مشترک خبرنامه ما شوید